Zaposleni bolje razumeju svoje uloge, odgovornosti, zavisnost i način obavljanja posla,
Najuspješnija svetska preduzeća svoju uspešnost najvećim delom mogu zahvaliti praksi upravljanja poslovnim procesima. Svaka organizacija je definisana s puno poslovnih procesa koji kao aktivnost ili skup aktivnosti opisuju način na koji organizacija provodi svoje poslovanje i realizuje svoje ciljeve. Neki procesi su ključni za poslovanje organizacije i čine njenu komparativnu prednost. Neki nisu toliko ključni, ali su i dalje bitni za njeno funkcionisanje.
Poslovanje je sistem integrisanih procesa. Shvaćati kako se odvija poslovanje i komuniciranje o istom između zaposlenih, partnera, kupaca i dobavljača kritična je poslovna prednost. Svako preduzeće predstavlja poseban slučaj i treba se posmatrati kroz međusobnu povezanost poslovnih procesa i njima pripadajućih dimenzija. Kako individualne procese obavljaju pojedinci na polju delovanja procesa unutar organizacije, zavisi fleksibilnost i efikasnost poslovanja.
Upravljanje poslovnim procesima kombinuje menadžerski pristup sa odgovarajućom tehnologijom u cilju poboljšavanja performansi preduzeća, poboljšavanja poslovanja temeljenog na oblikovanju, merenju, analizi, poboljšanju i upravljanju procesima.
Upravljanju poslovnim procesima Prudent pristupa sistematski kao organizacijskoj paradigmi za unapređenje poslovnih rezultata, čineći da:
Radni sled bude više efektniji, uticajniji, delotvorniji, sposobniji za adaptiranje svake promene okoline i sredine,
Izrada radnog procesa jedne organizacije bude efikasnija i sposobnija prilagođavanju okruženja koje se stalno menja,
Poboljšava kompetitivnost i stepen inovativnosti preduzeća što dovodi do bržih i fleksibilnijih reakcija preduzeća na promenjive tržišne uslove,
Upravljanje poslovnim procesima bude fokusirano na unapređenje i uspešnost poslovanja, kao i na optimizaciju poslovnih procesa kompanije,
Omogući kompanijama da budu efikasnije, delotvornije, učinkovitije, uspešnije i da sposobnije kreiraju i implementiraju promene,
Da procesi kao niz logički povezanih aktivnosti koje koriste resurse preduzeća utiču (sabijaju) troškove, stvaraju prihode organizacije i na taj način doprinose unapređenju poslovanja,
Pomoć u kreiranju novih procesa Business Process Improvement (inoviranje poslovnih procesa), kao i pomoć u radu na postojećim procesima Business Process Reenginering (temeljno poboljšanje procesa) kako bi se postiglo unapređenje poslovnih procesa.
Inoviranje poslovnih procesa ima za cilj uvođenje inkrementalnih promena da bi se rešio problem taktički. To je strategijsko planiranje metodologija usmerenih ka identifikaciji poslovanja, kvalifikacija i umeća zaposlenih kako bi se mogao poboljšati i unaprediti radni proces i na taj način pridoneti podsticanju efikasnijem i potpunijem procesu rada i ukupnom rastu poslovanja. Temeljno poboljšanje procesa ima za cilj promenu načina funkcionisanja procesa strateški. Kombinacija inoviranja i temeljnog poboljšavanja je najbolje rešenje za unapređivanje poslovnih procesa.
Kako bi se unapredili poslovni procesi, Prudent pruža usluge saradnje sa zaposlenima kako bi bolje razumeli:
Koji procesi postoje u organizaciji, kako su povezani, koja je veza procesa i funkcija, šta predstavlja uspešan proces, kako procesi doprinose ostvarenju poslovnih ciljeva.
Koje su osobe uključene u pojedine poslovne procese,
Koji su resursi potrebni u obavljanju pojedinih poslovnih procesa,
Koji su interni, a koji procesi uključuju partnere,
Koji su procesi najznačajniji u ostvarenju strategije preduzeća,
Koliko nivoa autoriteta treba uspostaviti,
Do kog stepena treba standardizovati ponašanje pojedinaca i grupa u procesu obavljanja različitih funkcija.
Prudent pruža usluge savetovanja u vezi sa analizom poslovnih procesa koja ima za cilj postizanje efektivnosti, profitabilnosti i zadovoljenja potrošača koja je nužan preduvet i podrška za:
Pomoć u proveri da li su kontrolni sistemi na mestu, kako bi se smanjili rizici ili izloženost rizicima,
Da bi se utvrdile suvišne aktivnosti koje se ponavljaju ili koje se ponavljaju usled grešaka, utvrđuju se aktivnosti koje ne doprinose vrednostima, odnosno stvaranju profita organizacije,
Analiziranje aktivnosti koje nisu dokumentovane, a koje se provode samo na osnovu iskustva,
Proveru znanja zaposlenih, proveru načina komunikacije između zaposlenih, nepotrebnih izveštaja, neadekvatnih uloga zaposlenih, neprikladnih pravila i procedura u kompaniji, neprimerene upotrebe tehnologije i veza između poslovnih procesa koje nedostaju u organizaciji.